Pewna wygrana z Warmią

W dzisiejszym meczu pokonaliśmy przyjezdnych z Olsztyna 4-1. Po bardzo dobrej grze na listę strzelców wpisali się: 3-krotnie Roman Śnieżawski i 1 trafienie należało do Mateusza Szymańskiego. W dzisiejszym meczy nie wystąpił najlepszy strzelec naszej drużyny, powód tej nieobecności był jednak bezsprzecznie usprawiedliwiony – Czarkowi urodził się synek. Cały klub gratuluje szczęśliwego powiększenia Naszej Motorowej Rodziny, a zawodnicy Motoru uczcili to wydarzenie popularną „kołyską” po strzeleniu bramki.

Kolejny remis Motoru

We wczorajszym meczu, w którym mierzyliśmy się z zespołem z Braniewa padł bezbramkowy remis. Pomimo przewagi na boisku nie udało nam się udowodnić wyższości nad rywalem w tym spotkaniu strzelając przynajmniej jedną bramkę. Zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko, grali na pełnych obrotach, nie zabrakło pięknych sytuacji, gra była czysta.
Po spotkaniu 29 kolejki na naszym koncie mamy 55 punktów oraz 8 punktów przewagi nad kolejnym zespołem z tabeli – Jeziorakiem Iława.

Zbiórka dla Alicji

Podczas wczorajszego spotkania oprócz emocji związanych z meczem na trybunach trwała zbiórka dla Alicji.
Po komisyjnym przeliczeniu zebranej kwoty ogłoszona została suma, udało się zebrać 1556,13 zł. Jesteśmy z Was dumni i cieszymy się, że tak wielu kibiców przyłączyło się do zbiórki.

Alicja urodziła się w styczniu 2020 roku bez prawej gałki ocznej. Jej życie to ciągła rehabilitacja, walka o lepsze jutro i nadzieja na poprawę życia,ponieważ Alicja ma uszkodzony układ nerwowy, uszkodzenia w mózgu, padaczkę lekooporną, rozszczep podniebienia podśluzówkowego oraz liczne wady wzroku w lewym jedynym oczku.Od kilku miesięcy Alicja jest pod opieką profesora Schitkowskiego w klinice okulistycznej w Gottingen w Niemczech oraz protetyka Nokolai Weissa.Oni sprawili, że jest nadzieja na to, iż może mieć lepsze życie dzięki protezom oczka. Kosztorys operacji, która ma się odbyć na początku lipca szacowany jest na kwotę 9 tys. euro. To bardzo mało czasu, a koszty są dla jej rodziny nieosiągalne i w związku z tym zwracają się w prośbą do państwa o pomoc w zbiórce.

Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dołożyć swoją „cegiełkę” i pomóc Alicji serdecznie zapraszamy:
https://zrzutka.pl/ujmdy8

Remis w potyczce z Tęczą

W dzisiejszym spotkaniu z drużyną Tęczy Biskupiec padł remis 2:2.
Pierwsza bramka po dobrej akcji zespołowej Motoru wykończona została główką Radka Gajewskiego w 34 minucie spotkania.
Pozostałe trzy bramki zostały zdobyte z rzutów karnych, a ich strzelcami byli kolejno: Marceli Kowalski w 54 oraz 83 minucie oraz Cezary Sobolewski w 85 minucie.

Dla Radka był to już 10 gol w lidze w tym sezonie, natomiast Czarek dzisiejszym golem ustalił swój dorobek bramkowy na 17 trafień.

Poniżej konferencja prasowa po tym spotkaniu:

Spotkanie ze Stomilem

Już dziś o godzinie 16:00 będziemy walczyć o 3 punkty z drużyną Stomilu II Olsztyn !
Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, a Was jeszcze zapraszamy do oglądania meczu live:

Porażka po bardzo dobrej grze

Mecz układał się wręcz idealnie. Zawodnicy grali bardzo ładną piłkę, konstruowali wiele sytuacji bramkowych, niestety brakowało odrobiny szczęścia.
Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszych zawodników niestety ulegamy liderowi i spadamy na czwartą pozycję w tabeli.


Konferencja prasowa po meczu:

fot. Anita Szymańska

Walka z liderem

Już jutro o godzinie 13:00 na naszym stadionie w Lubawie będziemy podejmować ligowego lidera. Przed Nami trudne spotkanie, ale jak zwykle damy z siebie wszystko i postaramy się o kolejne punkty!

Niestety nie możecie być bezpośrednio z nami ze względu na sytuację panującą w kraju, ale jak zawsze czekamy i liczymy na wasze wsparcie, dopingować swoją drużynę możecie oglądając spotkanie online:
https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-forBET-IV-liga/Sezona-2020-2021/198702-Motor-Lubawa-Mamry-Gizycko-25-kolejka.htm

Wszystkie Motorowe drużyny grają!

W najbliższy weekend grają wszystkie nasze drużyny.
Oto Motorowy rozkład jazdy:
Piątek (23.04) godz. 17:00 MŁODZIK DKS Wkra Działdowo – MLKS Motor Lubawa (Działdowo)
Sobota (24.04) godz. 13:00 TRAMPKARZ MLKS Motor Lubawa – MMKS Concordia II Elbląg (Łążyn)
Niedziela (25.04) godz. 12:00 JUNIOR KS Polonia Pasłęk – MLKS Motor Lubawa (Pasłęk)
Niedziela (25.04) godz. 13:00 SENIOR MLKS Motor Lubawa – GKS Mamry Giżycko (Lubawa)

Wszystkie mecze jeszcze bez publiczności.

zdj. Anita Szymańska